Nightcap

dunhill nightcap pipe tobacco

Tenekeyi açtığınızda bir Dunhill karışımı ile karşı karşıya geldiğinizi anlıyorsunuz. Tütünü kokladığınızda ise ağır bir koku hemen burnunuza çalınıyor. Nem oranı orta seviyede ve kesim fiyonk şeklinde. Bu nem oranı ile hemen bir dolum yaptığınızda tütünün yanması açısından bir sorun yok, ancak ben yine de mutlaka havalandırıp tüketmenizi tavsiye ederim.

Tütün kuru iken içimi daha yumuşak ve karışımdaki tüm tütünler ile mutedil bir denge söz konusu… Kuru iken yaptığım içimlerde dengeli bir yanmayı tütünün sonuna kadar sağlayabildim. Üreticileri Dunhill – Nightcap’i isminden de anlaşılacağı üzere akşam tüketimi için üretmişler. İç-rahatla-yat şeklinde bir tüketim önerisi söz konusu. Ancak Dunhill – Nightcap bence sabah kahvaltıdan sonra da tüketilebilecek bir tütün. Çünkü yavaş bir içimde sizi çok yormuyor ve Dunhill’in diğer İngiliz karışımları gibi Latakya’nın domine ediciliği söz konusu değil. Virginia tatlılığı en çok ilk başta hissediliyor. Perik ve Latakya çok iyi dengelenmiş. Pipoyu körüklemediğiniz müddetçe Perik size sadece bol baharatlı bir lezzet sunuyor. Oryantal ise puslu bir lezzet veriyor. Yanında yumuşak bir içecek, içimi de yumuşatacağından uzun ve eğlenceli bir içim sağlayabilirsiniz.

Dunhill – Nightcap’in kendine has olan özelliği ise içim sonrasına ait. Ağzınızdaki tat çok uzun süre sizi terk etmiyor. Bu açıdan diğer tütünlerden bir tık önde. Yalnız nemli ve hızlı bir içim yaparsanız tansiyonunuz düşebilir.
Sertliğine göre oda notu oldukça iyi, kapalı ortamda tüketilmeye uygun bir tütün. Latakya ve Perik sevenler bu tütünü mutlaka denemeli. Çünkü bence Dunhill’in en iyi karışım tütünü…

Paylaşmak güzeldir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir