Blackwoods Flake

McClelland Blackwoods Flake Pipo Tütünü Sergisi

İsmiyle müsemma bir tütünle daha karşı karşıyayız. Siyah ve Kırmızı Virgina tütünleri birbirine iyice geçerek preslenmiş ve fermante olmuş bir görünüm arz ediyor. Pullar oldukça odunsu. Adeta bir ağaç kabuğu gibi. Elbette bu odunsuluğun müspet ve menfi tarafları var. Öncelikle tütünü kurutarak ve kırparak içmek isteyeceksiniz ve kendi soslanmasından husûle gelen tatlılığı es geçmek zorunda kalacaksınız. Ancak küçük bir miktar pulu kırpıp doldurmak bile size uzun bir için sağlıyor.
Tütünün başka bir handikapı biraz tempo istemesi. Bu tempo da yanımı hızlandırdığından tatlılığı arka plana atıyor. Tempoyu azalttığınızda odunsu tütünler kırpılsa da sönme eğilimi gösteriyor. Hızlı içimde sigarayı andıran kremamsı bir tat ortaya çıkıyor. Ancak tütünün kendindeki Virginia tatlılığı gerçekten çok hoş ve aranmalı. Bunun içinse yavaş bir içim yapmak zorundasınız. Bu paradoksu aşmanın tek yolu uzun saplı ve hafif tempoyu artırarak içim yapmak. Böylece soğuk dumanlı ve tatlı bir içimi sağlamış olacaksınız.
Tütün için tavsiyem küçük dolumlar yapıp karakterini iyice tecrübe ettikten sonra daha yüklü dolumlar yapmanız olacaktır. Zaten küçük bir dolum bile uzun bir içim sağlayacaktır. Oda notu tolere edilebilir ve nikotin oranı da orta seviyede. Yeni pipoya başlayanlar için önereceğim bir tütün değil. Tecrübeli içiciler ve iflah olmaz Virginia tutkunları deneyebilirler. Ama bu tütünün çok tutulmasına rağmen ben şahsen ilk beş Virgina arasına sokmam.

Paylaşmak güzeldir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir