Solani 633: Virginia Flake With Perique

Solani Virginya Flake Pipo Tütünü Sergisi

İnce ve geniş parlak pullar kaliteli bir karışımla karşılaştığınızı haber veriyor. Deseni ve kokusu oldukça hoş. Hafif bir nemliliğe sahip ve bu nemlilikte hem pul hem de kırpıp dolum yaptım. İkisinde de yanımı oldukça kolay ve dengeli gitti.

Soslanmasından gelen kendine has bir tatlılık var. İçinde Lousiana Perik’i ve birkaç Virginia ihtiva etmekte. Nemli içimlerde Perik alttan gelen bir dokunuş ile kendini hissettiriyor. Kurutup içtiğinizde kibriti ilk çaktığınızda dahi Perik baskın. İçimi hızlandırdıkça Perik baharatlılığı sigaramsı bir tat ile yükseliyor.

Pul dolum ve kırpık dolum arasında süre açısından çok bir fark olmadığını söylemeliyim. Tat açısından da hakeza… Perik baharatsılığı Escudo ile karşılaştırıldığında daha düşük ve yumuşak. Escudo’nun acı-ferahlatıcı Perik’ine karşın Solani’de daha kremamsı bir baharatlılık var.

Bence bu tütün çok yavaş tempoda biraz havalandırılarak ve üfelenerek dolum yapılıp içilmeli. Hem tatlılığın hem de baharatın lezzetini birlikte ve uzun bir süre alabiliyorsunuz. İçim süresi de keyifli bir şekilde uzuyor. Nikotini ortanın altında ve oda notu orta seviyede. Yanında hoş rayihalı ve orta gövdeli bir Etiyopya kahvesi iyi gider. Solani yine en kaliteli tütünleri seçip iyi bir iş çıkarmış. Virginia-Perik karşımı sevenler mutlaka tatmalı.

Paylaşmak güzeldir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir